• Ar žinojote, kad… 10 faktų apie televiziją

  Posted on

  1. Pirmoji televizijos reklama buvo parodyta New York’e 1941 m. liepos 1 d. Tai buvo Bulova“ laikrodžių reklama. Įmonė už šią reklamą sumokėjo 9 JAV dolerius.

  2. MTV pradėta transliuoti 1981 m. rugpjūčio 1 d. Pirmieji žodžiai žiūrovams buvo „Ladies and gentlemen, rock and roll.“ 

  3. Škotų išradėjas John Logie Baird 1925 m. 30 d. pristatė pirmąjį vaizdų perdavimą  televizijos ekrane. Tai buvo berniuko,William Taynton, veidas. Mokslininkas mokėjo jam, jog jis tiesiog sėdėtų prieš siųstuvą. Tačiau prieš tai John Logie Baird eksperimentavo su pilvakalbe lėle vardu Stooky Bill.

  John Logie Baird with Stooky Bill

  4. Dauguma žmonių sapnuoja spalvotai, tačiau pastebėta, jog žmonės, kurie augdami žiūrėjo nespalvotą televiziją, sapnuoja juodai-baltai.

  5. 1951 m. birželio 25 d. buvo pradėta transliuoti pirmoji spalvota televizija. Tačiau tuo metu beveik niekas negalėjo to matyti, nes dauguma žmonių turejo nespalvotus televizorius.

  pirmoji spalvota televizija

  6. Pirmasis televizoriaus pultelis buvo pagamintas 1950 m. kompanijos „Zenith“. Šis pultelis prie televizoriaus buvo prijungtas laidu. Belaidis pultelis buvo sukurtas 1955 m. ir veikė tik labai tiksliai nukreipus į televizorių.

  Pirmijei tv pulteliai

  7. Pirmieji televizoriai buvo labai dideli ir sudaryti iš dviejų dalių: radijo imtuvo ir vaizdą perduodančios dalies. 

   

  pirmieji televizoriai

  8. Lietuvoje pirmą kartą televizija pradėta transliuoti 1957 m. balandžio 30 d. Pirmosios TV laidos buvo matomos 100 km atstumu nuo Vilniaus.

  9. Spalvota televizija Lietuvoje atsirado 1975 m. Pirmoji spalvota transliacija buvo Lietuvos kino studijos vaidybinis filmas „Ties riba“.

  Lietuvos kino studijos vaidybinis filmas „Ties riba“

  10. Lapkričio 21-ąją minima Pasaulinė televizijos diena. Ši diena pradėta minėti 1996 metais Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos nutarimu.

  lapkricio 21 pasauline televizijos diena